obrázek
Home
Aktuality
Psi
Galerie
Kontakt
Seventeen - english pointer kennel
 
 

Brokův syn, Artex Cabalia, vyhrál Jarní pohár ČPSK, Andy Seventeen byla druhá

autor: Roman datum zveřejnění: 2.5.2013 zdroj: Seventeen - chovatelská stanice

 

Velmi příjemným setkáním byl pro nás letošní výcvikový kurz v Peruci. Začal Speciální výstavou, skončil Jarním pohárem Českého pointer a setter klubu.

 

Startoval maximální počet 24 psů a to se ještě na některé zájemce nedostalo. Artex nás zaujal už při výcviku. Dlouho jsme ho neviděli a byla to velká změna. Dospěl jak fyzicky, tak lovecky. Pod vedením Hanky Melcerové už v rámci kurzu předváděl hledání v plném nasazení nad rámec Field Trial. Viděli jsme i krásný bod na koroptvích. Že jsme se nemýlili, když jsme ho na kurzu chválili, se potvrdilo hned vzápětí. Výborným výkonem vyhrál Jarní pohár a od pracovního titulu ho zřejmě dělilo jen zaskočení za vzlétající zvěří. Výborný výsledek, blahopřejeme!

Naše Andy se s Alenou také snažila a v celkovém hodnocení zaostala za Artexem jen o dva body. Se známkou výborná jí patří druhé místo v celkovém pořadí. 

Trojici úspěšných na jarním poháru uzavřela fena gordonsetra Kaira ze Želečky vedená panem Josefem Motlem.  

Kynologický kurz byl letos plně obsazen. Pevně doufám, že zkušenosti nabyté na tomto kurzu pomohou majitelům i jejich svěřencům při jejich další společné práci.

Za vynikající pokládám nápad Markéty Šmakalové uspořádat Speciální výstavu plemen britských stavěcích psů v rámci kynologického kurzu. Pětidenní akce tak nejen příznivcům našich plemen přinesla možnost úpravy psů, účasti na výstavě, výcvikového kurzu i startu na Jarním poháru ČPSK. 

Pro úplnost ještě dodám, že na Speciální výstavě Andy, Alba a Atto Seventeen získali ocenění výborní, bohužel jejich předvedení zůstalo dalekou za jejich kvalitou :).

 

Jarní pohár ČPSK 2013 - výsledková listina (36 kB)
Jarní pohár ČPSK 2013 - sbor rozhodčích (170 kB)
Jarní pohár ČPSK 2013 - Kaira ze Želečky - 3. místo (133 kB)
Jarní pohár ČPSK 2013 - Andy Seventeen - 2. místo (109 kB)
Jarní pohár ČPSK 2013 - Andy Seventeen - 2. místo (138 kB)
Jarní pohár ČPSK 2013 - Artex Calalia - vítěz (163 kB)
Jarní pohár ČPSK 2013 - Artex Calalia - vítěz (124 kB)
Jarní pohár ČPSK 2013 - naši milí kuchaři a trubači (84 kB)
bok
   
© 2010-2019 Roman Sedláček