obrázek
Home
Aktuality
Psi
Galerie
Kontakt
Seventeen - english pointer kennel
 
 

Mistrovství Evropy Pointerů - Řecko 2009

Příprava na jarní sezónu a pointerchampionat

 

Brok Nová Hajnice vyhrál v neděli 1. března 2009 druhý den Evropského pointerchampionátu v Řecku. V celkovém hodnocení se umístil na druhém místě, když za vítězem z Kypru zaostal při shodném pracovním hodnocení o jediný bod ze vstupní morfologické prohlídky.

Revíry okolo řecké Soluně se staly na přelomu února a března dějištěm Evropského pointerchampionátu Caccia Starne. Šampionát pořádal Pointer Club Internazionale ve spolupráci s Řeckým chovatelským klubem. Českou republiku na šampionátu reprezentovali Dela z Dubských lesů vedená Alenou Sedláčkovou a Brok Nová Hajnice s Romanem Sedláčkem. Field Trialová soutěž Caccia Starne uznává pouze body na koroptvích a je posuzována velmi přísně. Ze třiadvaceti psů v soutěži se většině v terénech již několik týdnů intenzivně využívaných ke zkouškám a tréninku a v silném větru nepodařilo ani jeden den bodovat. První den soutěže uspělo pět pointrů, z toho jen jeden byl hodnocen jako výborný, v neděli uspěl se známkou výborně jediný Brok.

Dela z Dubských lesů dokázala proměnit svůj jediný řecký start v přípravě před šampionátem. Z osmadvaceti anglických ohařů ve své baterii obsadila čtvrté místo se známkou velmi dobře. V samotném šampionátu, kde zaskakovala za Karlu von der Postschwaige, jejíž start překazily následky zranění, se jí bodovat nepodařilo.

Brok po nepříliš vydařené sobotě předvedl ve druhém dni šampionátu běh kladně hodnocený rozhodčími i koronou. Ukázal pěkný styl a systém, hledal s vysokým nasazením. Jediný pár koroptví ve svěřeném terénu dokázal najít dříve než jeho velmi kvalitní soupeř pointer Nero, vedený italským profesionálním vůdcem Nunciatou.

Při stejném pracovním hodnocení vítězů obou dní soutěže rozhodlo o evropském šampionovi až exteriérové hodnocení. Brok se 12-ti body obsadil druhé místo za vítězem Atomem Jery Dolchevaski z Kypru (vůdce Gregoriou), který získal bodů 13. Cenu česká výprava převzala z rukou prezidenta Pointer Club Internazionale P. Dellatorre. Šampionát posuzoval sbor rozhodčích ve složení D. Pola (Itálie), L. Bortoli (Německo), N. Stefanatos (Řecko), morfologii posoudil P. Dellatorre (Itálie).

Vedle druhého místa na pointerchampionátu si Česká republika prostřednictvím Českého pointer a setter klubu odvezla z Řecka i členství v prestižním Pointer Club Internazionale.

 

 (140 kB)
 (133 kB)
 (134 kB)
 (137 kB)
 (139 kB)
 (139 kB)
 (139 kB)
 (139 kB)
 (140 kB)
 (139 kB)
 (134 kB)
 (138 kB)
 (138 kB)
 (140 kB)
 (137 kB)
 (136 kB)
 (137 kB)
 (139 kB)
 (139 kB)
 (132 kB)
 (139 kB)
 (139 kB)
 (137 kB)
 (133 kB)
 (139 kB)
 (139 kB)
 (139 kB)
 (136 kB)
bok
   
© 2010-2019 Roman Sedláček